Yanak Dolgusu İstanbul, Yanak Dolgusu ile Yanak Kaldırma- Fiyatları- İstanbul 27 Nisan 2018

Yanak dolgusu işlemleri, en çok yaptırılan ve tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Estetik bakımdan yanakların görünümünün yüz güzelliği üzerindeki etkisi büyüktür. Özellikle kadınlar, yanaklarının daha hacimli olmasını tercih etmektedirler. Yanak dolgusu, İstanbul Üsküdar’da bulunan merkezimizde güvenilir şekilde, istenilen sonuca odaklı ve uygun fiyatlarla yaptırılabilmektedir.

Yanak dolgusu İstanbul merkezimize yanak dolgusu için çok sayıda kişi başvurmaktadır. Dolgu işlemleri birçok diğer estetik türüne göre daha kolay operasyonlardır. Tabiki güvenilir ortamlarda ve ellerde, işinin uzmanlarınca yapılması çok önemlidir.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu operasyonu; dolgu maddesinin yanak bölgesindeki cildin altına iğnelerle beraber yerleştirilmesidir. Yanak dolgusu olarak kullanılan maddenin insan vücudu için zararsız olması operasyon kararının daha rahat alınabilmesini sağlamaktadır. Dolgu maddesi, hyluranik asit içermektedir. Dolgu, kişilerin yanak bölgelerinin esas olarak daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlamak için kullanılmaktadır.

Dolgu madde kullanımı estetik operasyonlarda sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Kullanımı oldukça yaygındır çünkü bu hem ameliyattan korkan hem de kısa sürede operasyonun tamamlanmasını ve günlük yaşamlarına çabuk dönmek isteyenler için çok uygun bir yöntemdir.

Yanak Dolgusu Niçin Yaptırılmaktadır?

Yanak dolgusu İstanbul merkezimize yanaklarının daha estetik bir görünüme sahip olmasını isteyen insanlar gelmektedir. Estetik operasyon yaptırmak istemelerinin en başta gelen sebepleri ise şunlardır:

 • Yanak bölgesinde sarkmaların oluşması
 • Yanak bölgesinde yaşlanma belirtilerinin görülmeye başlanması
 • Çökük bir görünüş
 • Kırışıklıklar
 • Hızlı kilo değişimi nedeniyle yaşanan deformasyonlar
 • Bazı şekilsel bozuklukların görülmesi
 • Diğer

Yanak dolgusu öncesi sonrası fotoğraflarda dikkati çeken en önemli detay operasyon geçiren kişilerin çok daha genç ve canlı bir görüntüye kavuşmuş olmalarıdır. Canlı ve genç bir görünüm de güzelliği arttıran etkenlerdendir.

Yanakların dolgun hale gelmesi, yüzün diğer bölümlerindeki bazı olumsuzlukları da gidermektedir. Yüz bölgesini birçok açıdan değiştirir. Buna örnek olarak gözaltı çukurları olan bir insanın, dolgu ile yanaklarına hacim kazandırılması ve biraz daha yukarı çekilmesi nedeniyle sorununun çözülmesini gösterebiliriz.

Yanaklardaki sarkmalar ve hacim kayıpları, daha yaşlı bir görünüme yol açmaktadır. Özellikle yanak bölgesinin gözlerin görüntüsüyle yakından ilgili olduğunu belirtmek gerekir. Yanakların hacimli ve sağlıklı görünümü göz bölgesinin estetik görünümünü de etkiler.

Burun, çene ve alın şekli bu operasyon ile daha çok ortaya çıkar. Yanak dolgusu ile uyumluluğun yakalanması sağlanır.

Cildin görünümü de bir insanın güzelliğindeki etkisi tartışılmazdır. Yanak dolgusu estetiği ile ciltteki kırışmalar büyük oranda giderilebilmektedir. Bu da daha canlı ve güzel bir yüz görünümü sağlar.

Yanak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Yanak dolgusu için merkezimize gelen kişilerin büyük çoğunluğunu kadınlar oluştursa da operasyon erkeklere de yapılabilmektedir.

Yanaklara dolgu yapılma ihtiyacı çok genç yaşlardan ziyade biraz daha ileri yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Yanaklardaki sorunlar genel olarak çok genç yaşlarda görülmemektedir.

Estetik operasyonlar için 18 yaş sınırı bulunmaktadır ancak bazı operasyonlar için bu yaş sınırı yukarıya çekilebilir. Bu zorunluk gibi olmasa da söz konusu operasyon için daha uygun olan yaş sınırını gösterir.

Yanak dolgusu bir yüz estetiğidir. Yüz şeklinin oturması içinse en azından 20’li yaşların bitmesinin beklenmesi daha iyi olacaktır. Aksi durumda yanak dolgusu yapılan kişilerde olumsuz sonuçlar görülebilmektedir.

Yanak Dolgusu Operasyonu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu İstanbul estetik merkezimizde yanak dolgusu operasyonu oldukça steril bir ortamda, hasta için en uygun şartlar oluşturularak gerçekleştirilmektedir.

Yanak dolgusunda enjekte yolu ile hylüranik asit içerikli dolgu maddesi cildin altına koyulur. Yanakları bu şekilde biraz geriye ve üste doğru kaydırılmış olur. Yuvarlak bir şekil verilir. Dolgu yapılan yanak bölgesinin çevresi de sıkılaştırılır.

Yanak Dolgu Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir?

İstanbul yanak dolgusu için yapılan operasyon yaklaşık olarak 1-2 saat sürebilmektedir. Hastaların kişisel metabolizmaları, yanak ve yüz yapıları, yapılacak işlemler onlara özel olduğu için süre farklılık gösterebilmektedir. Ameliyatsız ve acısız bir işlem olması nedeniyle de sıkça yapılmaktadır. Anesteziye gerek yoktur, anestezik olan bazı hafif uyuşturucu özelliği olan kremler kullanılabilir ya da lokal anestezi yapılabilir.

Yanak Dolgu Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

Yanak dolgusu sonrası herhangi bir iz kalıp kalmayacağı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Yanak dolgu operasyonlarında her cerrahi işlemde olduğu üzere ufak da olsa bir risk vardır. Bunun dışında genel itibariyle güvenli, pratik ve kolay bir işlem olduğunu belirtebiliriz.

Yanak dolgusu operasyonunda kullanılan dolgu maddesi hylüranik asit içeriklidir. Bu madde vücutta doğal olarak üretilmekte olduğu için herhangi bir alerjik ya da olumsuz bir duruma yol açmaz. Riski azaltır.

Yanak dolgusu sonrası şişlik birkaç gün görülebilmektedir. Geçici olarak kızarıklık ve ödem de görülür. Bu gibi sorunlar geçicidir ve genellikle çok önemli değildir.

Yanak Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yanak dolgu işlemi sonrası bazı konulara dikkat edilmesi önemlidir. Bunlar arasında yer alan birtakım önlemler şunlardır:

 • Operasyon sonrasında normal denilen ölçütleri aşan bir kızarıklık, ödem vb. bir durum gözlendiğinde doktora bildirilmesi gerekir.
 • Yanak dolgusu yaptıran kişiler özellikle 15 gün boyunca cilt bakımlarına çok dikkat etmelidirler.
 • Sigara ve alkol tüketiminin belli bir süre kısıtlanması önerilmektedir.
 • Hastalar, operasyon bittikten sonra doktorlarıyla olan düzenli randevulara ve kontrollere gelmeye özen göstermelidirler.
 • Ağır egzersiz ve sporlardan operasyon sonrası en az 2 gün kaçınılmalıdır.
 • Banyo yaparken suyun çok sıcak olmaması gerekir.
 • Sırt üstü uzanmak, buz uygulaması yapmak iyileşme yönünde olumlu etki yapar.

Yanak dolgusu işlemi sonrasında iyileşme süreci genellikle uzun sürmez ama bu zaman diliminin daha kısa olması için kişilerin kendilerini iyi bir bakıma almaları gerekir.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu ne kadar? diye merak edenler için merkezimizin standart bir fiyat vermediğini belirtelim çünkü işlemlerin niteliği, kullanılacak maddelerin miktarları vb. etkenler fiyat belirlenmesinde etken olmaktadır.

Yanak dolgusu fiyatları için doktorunuzla görüşme yapıp, operasyonun ayrıntılarını belirlediğinizde daha net bir sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır. Fiyatların genel olarak uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Yanak Dolgusu Operasyonu Öncesi

Hastalar, yanak dolgusu yaptırmadan önce doktorlarıyla çok detaylı bir görüşme yaparlar. Bu görüşmede öncelikle nasıl bir sonucun beklendiği konuşulur.

Beklentilerin gerçekçi olması ve doğal bir görünümden yana olunması önemlidir. Hastaların tıbbi geçmişleri ve sağlık kontrolleri yapılır. Bu aşamadan sonra hastanın beklentileri ayrıntılı biçimde görüşülür.

Yanak dolgu operasyonu öncesinde doktorunuz, size operasyonun öncesi, operasyon anı ve sonrası ile ilgili gerekli açıklamaları yapar.

Yanak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dolgular zaman içerisinde vücudun kendi içinde eriyip kaybolan maddelerdir. Yanak dolgusu da belli bir süre sonunda eriyecektir ve operasyonun tekrarı gerekecektir.

Yanak dolgularının süresi çoğunlukla 1-1,5 yıldır. Yanak dolgusu kalıcı mıdır? ile ilgili olarak bu işlemin kişilere göre değişebilen sıklıklarla tekrarlanması gerektiğini söyleyebiliriz.

Kişilerin yaşı, anatomik yapıları, fiziksel özellikleri gibi birçok etken dolgunun kalıcılık süresini etkiler. Dolgunuzun etkisinin azaldığını fark ettiğinizde doktorunuzdan randevu alabilirsiniz.

Yanak dolgusu İstanbul estetik merkezimizde yaptıracağınız işlem ile eskisine göre kendinize ve görüntünüze olan güveniniz artacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA